سال جهش تولید گرامی باد
يکشنبه ٠٦ مهر ١٣٩٩ EN

اخبار > روحیه انقلابی و گرایش آن به مدیریت جهادی حلال مشکلات کشور است  چاپ        ارسال به دوست

روحیه انقلابی و  گرایش آن به مدیریت جهادی حلال مشکلات کشور است
روحیه انقلابی و گرایش آن به مدیریت جهادی حلال مشکلات کشور است

حضور و بروز روحیه انقلابی و مدیریت جهادی می تواند مشکلات خرد و کلان کشور را حل نماید و این امر برگرفته از فرهنگ و روحیه جهادی دوران دفاع مقدس است.

سردار سنایی راد مسئول بازرسی و سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با حضور در جمع بسیجیان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس از عزم جدی نظام برای مواجه با مفسدان اقتصادی و رفع مشکلات اقتصادی با دیپلماسی فعال اقتصادی خبر داد و افزود: امروزه با تلاشهای دیپلماسی اقتصادی ، حرکت به سمت ثبات اقتصادی ، مدیریت جهادی و مبارزه با فساد در هر سطح و جایگاهی ، نوید آینده روشن و حرکت رو به رشد اقتصاد است. این موضوع هم برای فعالان اقتصادی و هم مردم دلگرم کننده هست که نظام بدون هیچگونه مسامحه ای ، به جراحی ، تعدیل و از بین بردن عوامل مخرب در هر عرصه ای می پردازد. این امر ریشه در رجوع به ارزشهای والای انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، سردار سنایی راد افزود : انقلاب اسلامی برای تکوین و ثبات خود مراحل مختلفی را پشت سرگذرانده که ماحصل مجاهدت ، فرهنگ عاشورایی و تجلی آن در دوران دفاع مقدس است. این روحیه و باور انقلاب خو د را در قالب مدیریت جهادی نشان می دهد . در قالب این تفکر روحیه مشارکت ، همدلی و مبارزه با فساد شکل میگیرد.

سردار سنایی راد با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه صنعت نفت در دوران دفاع مقدس اظهار داشت : اولین مجموعه ای که وارد کارزار جهادی شد مجموعه صنعت نفت بود . از اواخر سال 1358 و اوایل سال 59 خرابکاری های نفوذی ها و گروههای تجزیه طلب در انفجار خطوط لوله های نفت ، جنگ در عرصه نفت را شروع کرده بودند . بمباران تاسیسات و پالایشگاههای نفت ، مراکز صادرات و کشتی های حامل نفت در ادامه این عناد و دشمنی بود. بیشترین خسارات دوران جنگ مربوط به تاسیسات صنعت نفت است. نفت شهر به عنوان یک میدان نفتی نیز جزو آخرین مناطقی بود که از اشغال دشمن خارج شد .در دوران دفاع مقدس ، وزیر نفت نیز پس از بازدید از تاسیسان نفتی به اسارت نیروهای دشمن درآمد و در دوران اسارت به شهادت رسید. پس از پایان جنگ نیز هنر مردان و زنان صنعت نفت بر بازسازی تاسیسات و تولید پایدار نفت و گاز متمرکز شد که به خوبی به رسالت خود عمل کردند.

بر اساس این گزارش ، مسئول بازرسی و سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بررسی برخی از ریشه های واقعی جنگ تحمیلی اشاره کرد و تصریح کرد : وجود اختلافات مرزی از دوران سقوط امپراطوری عثمانی در مرزهای غربی کشور و همچنین کشور عراق ، شکل گیری حزب بعث و قدرت یافتن صدام با روحیه جنگ طلب و قدرت پرست خود ، ظهور انقلاب اسلامی و اشتباه محاسبه تاکتیکی و استراتژیک صدام مبنی بر تصرف ایران و انضمام و الحاق آن به کشور عراق ، او را به صرافت انداخت که با ماشین جنگی خود که بلوک شرق و غرب از او حمایت می کردند به ایران حمله کند.

وی افزود : در برآورد صدام ، روحیه انقلابی ، مشارکت مردمی ، ایمان مذهبی و رهبری معنوی حضرت امام ( ره ) دیده نشده بود و این عوامل باعث زمینگیر شدن او و حامیانش شد. از دل این فرهنگ غنی ، روحیه ایثار ، خودباوری ، خلاقیت ، حماسه ، امید و مدیریت جهادی شکل گرفت که تداوم آنرا امروز در بازدارندگی نظامی و توان دفاعی مستقل کشور خود را شاهد هستیم.

این گزارش می افزاید ، سردار سنایی راد تصریح کرد : ملت ها در بزرگداشت حماسه ها و رشادت های مردان و زنان خود و تبدیل آن اسطوره و ایجاد بن مایه فرهنگی خود بر اساس آن ، به جایگاه و مرتبه ای از خودباوری و استقلال دست می یابند که باعث عزت و اعتبار آن در بین کشورهای دیگر می شود. در این برهه تاریخی نیز عزت ، اعتبار ، امنیت و اقتدار ایران اسلامی ریشه در حماسه سازی دوران دفاع مقدس و فرهنگ غنی آن دارد که برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام است .

 

 

 


١٥:١١ - يکشنبه ٧ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٣٢١    /    تعداد نمایش : ٤٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده