سال جهش تولید گرامی باد
يکشنبه ٠٦ مهر ١٣٩٩ EN

اخبار > صعود مشترك تيم كوهنوردي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و كوهنوردان استان كرمانشاه به قله دالاخاني  چاپ        ارسال به دوست

صعود مشترك تيم كوهنوردي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و كوهنوردان استان كرمانشاه به قله دالاخاني

تيم كوهنوردي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و كوهنوردان استان كرمانشاه به صورت مشترك به قله دالاخاني صعود كردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تيم كوهنوردي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با همراهي كوهنوردان استان كرمانشاه به صورت مشترك به قله 3330 متري دالاخاني در شهر سنقر صعود كردند.

بر اساس اين گزارش طي برنامه ريزي و تقويم ورزشي هيات كوهنوردي استان، از كوهنوردان و گروههاي كوهنوردي استان و شهرستان هاي تابعه دعوت به عمل آمد و طي اين فراخوان 100 نفر(شامل 75 نفر مرد و 25 نفر خانم) جهت اين صعود اعلام آمادگي كردند.

صعود راس ساعت 6:30 دقيقه در هوايي بسيار سرد از روستاي تينمو(تينه مو) واقع در ضلع جنوبي قله دالاخاني آغاز شد و گروه با برف كوبي از ابتداي مسير به سمت پناهگاه سهيل در ارتفاع 3000 متري حركت كردند.

در ادامه بعد از هماهنگي هاي به عمل آمده توسط مسئولين اين هيات، تعدادي از كوهنوردان كه از آمادگي بيشتري برخوردار بودند(از جمله تيم كوهنوردي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب) جهت صعود به قله انتخاب شدند و در نهايت اين گروه توانست به اين قله مهم در استان كرمانشاه و غرب كشور صعود كنند.

مهندس شريفي سرپرست منابع انساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با تقدير از گروه كوهنوردي شركت گفت: مديريت شركت در همه زمينه ها از همكاران ورزشكار حمايت خواهد نمود و برنامه ريزي گسترده اي نيز در خصوص ارتقا فرهنگ ورزش و نهادينه نمودن آن در ستاد و منطق عملياتي انجام خواهد گرفت.

وي با تاكيد بر برگزاري برنامه هاي ورزشي مختلف در اين شركت به منظور ایجاد شور و نشاط در بین كاركنان، خواستار برگزاري هر چه با شكوه تر و حضور همه كاركنان در اين برنامه ها خصوصا مسابقات ورزشي در سطح ستاد شركت در كرمانشاه و ايلام و همچنين مناطق عملياتي شد.

سرپرست منابع انساني شركت بهره برداري نفت و گاز غرب اظهار داشت: نتایج بسیاری از مطالعه ها نشان می دهد افرادی که منظم ورزش می کنند، به دلیل تقویت روحيه، کمتر دچار افسردگی می شوند. از سوی دیگر، همچنين ورزش مداوم روش خوبی برای کاهش یا حتی از بین بردن عواقب جسمی استرس است، كه با انجام منظم ضربان قلب و تنفس پایین می آید و سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و اين عمل با توجه به اقماري بودن همه مناطق عملياتي اين شركت و همچنين فرسودگي كار زياد در ستاد پشتيباني كننده اين مناطق مي تواند بسيار حائز اهميت باشد و در نهايت به ارتقا و افزايش بهره وري كمك شاياني نمايد.

وي در پايان در رابطه با فتح قله دالاخانی توسط گروه كوهنوردي شركت اظهار داشت: اين قله بعد از قله پراو در استان کرمانشاه دومین قله بلند استان می‌باشد و از جمله کوه‌هایی است که به دلیل قرار گرفتن در منطقه غرب کشور دارای بارش برف زیاد و زمستانی سرد و طاقت فرساست و همچنين به علت ارتفاع مناسب و موقعيت جغرافيايي خاص صعود از آن از لحاظ فني در بين كوهنوردان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.


١٠:٢٩ - سه شنبه ١ دی ١٣٩٤    /    شماره : ٩٦٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده