سال جهش تولید گرامی باد
شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩ EN

اخبار > راهبردهای بهینه سازی مصرف انرژی در نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد  چاپ        ارسال به دوست

راهبردهای بهینه سازی مصرف انرژی در نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد
راهبردهای بهینه سازی مصرف انرژی در نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد

اولین نشست کمیته راهبردی مدیریت انرژی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در سال ۱۳۹۹ با هدف پایش وضعیت مصرف انرژی، بررسی پروژه های در حال اجرا و چشم انداز آینده مصرف انرژی در این شرکت، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از  شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، حمید ایزدی مدیرعامل این شرکت، مدیریت مصرف انرژی را یکی از اهداف مهم این شرکت عنوان کرد و گفت: بهینه سازی مصرف انرژی یکی از مهمترین موضوعات جهانی است که طی سالهای اخیر در کشورمان نیز توجه ویژه ای به آن شده است.

ایزدی، با اشاره به اینکه زاگرس جنوبی بزرگترین شرکت زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است، گفت: بهینه سازی مصرف انرژی در همه حوزه ها از اهمیت بالایی برخوردار است و ضروری است که با برنامه‌ریزی مدون و اجرای پروژه های مستمر، نسبت به کاهش مصرف انرژی اقدامات اجرایی انجام شود.

در این نشست که با حضور مدیرعامل، اعضاء کمیته راهبری مدیریت انرژی و جمعی از رؤسای ادارات ستادی در شیراز برگزار شد، استقرار سیستم استاندارد مدیریت انرژی، راه‌اندازی آزمایشگاه مدیریت انرژی، راه اندازی سیستم مانیتورینگ کنتورهای هوشمند انرژی، استفاده بهینه از بازیافت آب، راه‌اندازی سیستم کنترل و مانیتورینگ هوشمند موتورخانه در ساختمان مرکزی ستاد، استفاده از انرژی های تجدید پذیر، اصلاح سیستم‌های روشنایی، نصب پنجره های دو جداره، ترویج فعالیت‌های آموزشی و راه‌اندازی سایت اطلاع رسانی مدیریت انرژی با هدف فرهنگ سازی و ... از جمله اقدامات انجام گرفته در این حوزه عنوان شد.

همچنین در این نشست، استقرار و تغییر ویرایش سیستم استاندارد مدیریت انرژی ISO ۵۰۰۰۱ در ستاد و کلیه مناطق عملیاتی، نصب پنجره های دوجداره، بهینه سازی و کاهش گازهای ارسالی به فلر و استفاده بهینه از انرژی آنها، مشاوره امکان سنجی استفاده از انرژی های تجدید پذیر در مناطق عملیاتی، مشاوره امکان سنجی نصب درایو بر روی الکتروموتور های بارز در مناطق عملیاتی و... از جمله برنامه های در دست اقدام این شرکت به منظور بهینه سازی مصرف انرژی در سال جاری عنوان شد.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بزرگترین شرکت زیر‌مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد را در استان های فارس، بوشهر و هزمزگان راهبری می کند.

 


١٦:٤٠ - دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٣٨٦٠    /    تعداد نمایش : ١٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

ریاست جمهوری
دفتر مقام معظم رهبری
شانا
شرکت ملی نفت
وزارت نفت
معرفی شرکت
آدرس ما روی نقشه
ارسال پیام کوتاه
مدیران و روسا
ارتباط مستقیم با مدیرعامل
روزنامه
rss
خانواده